KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15728093
nr 1572 8093
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Blyerts, Signerad. Bildmått: 14x11cm, yttermått inklusive ram: 20x16cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 19:22:22
22/10 18:16:26